Vchodové dvere Evolution EV-963 a ich realizácia

Realizácia vchodových hliníkových dverí so svetlíkom do rodinného domu v okolí mesta Žilina aj s montážou na mieru. Hliníkové dvere MB-70HI sú vyrobené na mieru na základe presného zamerania stavebného otvoru u zákazníka doma. Rám dverí je striekaný farbou RAL 3011 (červenohnedá) a zaujímavo tak kontrastuje s antracitovými oknami a strechou na novostavbe. Samotný hliníkový rám má dobrú izoláciu s tesnením z dvojzložkového kaučuku EPDM, prerušeným tepelným mostom. Tento hliníkový rám je vhodný aj do nízkoenergetických rodinných domov. Do rámu je vložená dverná výplň.

Dverná výplň použitá pri tejto realizácii je model Evolution EV-963, zložená z kombinácie skla a hliníka. Z exteriérovej strany je to 6mm hrubé kalené sklo podstrieknuté farbou RAL 3011 a z interiérovej strany je to hliník, ktorý môže byť nastriekaný ľubovoľnou farbou RAL. Farby pre hliníkové dvere je možné prispôsobiť na mieru podľa požiadaviek zákazníka.

Medzi sklom a hliníkom sa nachádza extrudovaný polystyrén s vylepšenými tepelno-izolačnými vlastnosťami a kaučuk EPDM, ktorý dokáže absorbovať tepelnú rozťažnosť materiálov a funguje tak ako flexibilná dilatačná vrstva. Kalené sklo samo o sebe je pevný a rozmerovo stabilný materiál, takže nejaké krútenie v dôsledku priameho slnečného žiarenia tu určite nehrozí, obzvlášť v kombinácii s hliníkovými dverami. Je to konštrukčne odolné riešenie s dlhou životnosťou. Kalené sklo je až 5 násobne odolnejšie ako sklo klasické a zároveň chráni vzor pred vplyvom počasia alebo poškodením.

V dvernej výplni sa nachádza 5 výrezov na presklenie, ktoré sú integrované pod jedným kusom skla z pohľadovej strany. Za stredové presklenie si zákazník zvolil mliečne sklo satinato a bočný svetlík si nechal vyhotoviť v čírom skle float. Jednotlivé obdĺžniky s presklením od seba opticky delia horizontálne strieborné pásiky, ktoré sú nastriekané na vnútornej strane vonkajšieho skla. Keďže celú exteriérovú plochu zaberá sklo, dvere sa ľahko umývajú a vyžadujú si iba minimálnu starostlivosť.

Samotný hliníkový rám dosahuje prestup tepla U=0,1 a dverná výplň U=0,62 s hrúbkou štruktúry 48mm. Bezpečnostný trojbodový hákový zámok je štandard. Na dverách bolo použité masívne vyosené madlo Tesero 45 z antikoru o dĺžke 600mm. Ak vás zaujíma viac, odporúčame si pozrieť technické informácie dverí a výplne. Výrobcom dverných výplní je slovenská firma KN, s.r.o..

Cenová ponuka kompletných dverí

Cenovú ponuku robíme na mieru a závisí od konkrétnej konfigurácie a požiadaviek zákazníka. Poskytujeme bezplatné poradenstvo, zameranie stavebného otvoru aj grafickú vizualizáciu vybraného návrhu. Zadarmo vám kompletné dvere dovezieme a montáž zrealizujeme kdekoľvek na Slovensku, alebo aj v blízkostí hraníc s Rakúskom. Termín dodania je 5 týždňov a záruka na montované dvere je 5 rokov. Príslušenstvo ako kľučky, madlo, rozety a bezpečnostná vložka s kľúčmi sú samozrejmosťou. Ak máte ďalšie otázky alebo chcete vypracovať cenovú ponuku, kontaktujte nás.

Vchodové dvere Evolution EV-963 sú hliníkové dvere. Viete aké výhody majú hliníkové dvere do domu oproti dreveným alebo plastovým? Ak už vstupné dvere do domu máte vybrané, možno si zariadzujete interiér a hľadáte dvere do izieb? Ponúkame široký sortiment interiérových dverí značiek PORTA, Erkado, Invado a mnoho iných.