PARADOR laminátové podlahy modelovej rady BASIC

PARADOR je komplexná firma, ktorá predáva laminátové, vinylové a kompozitné podlahy. Podlahy PARADOR začínajú základnou ponukou, ktorá sa delí na kategórie BASIC 200, BASIC 400 a BASIC 600. Aký je medzi nimi rozdiel?

BASIC 200 je produkt, kde vieme poskytnúť značku PARADOR za rozumné peniaze. Pri porovnaní kvality nosnej dosky (jadro je základ celej podlahy) je 7 mm PARADOR porovnateľný s kvalitou 8 mm pri značkách Egger alebo Krono. Od typu nosnej dosky sa bude do budúcna odvíjať to, aká bude podlaha kvalitná. Zo spodnej strany sa ešte dáva protiťažný papier z dôvodu aby sa doska neprehýbala. Následne ide na vrch dekoračný papier so vzorom podľa toho, ako podlaha bude vyzerať. Posledná vrstva sú prírodné živice, ktoré sa nalisujú na vrch a tvoria tvrdú pevnú vrstvu. Nič nie je laminované. Žiadne chemické procesy pri výrobe neprebiehajú. Žiadne PVC ani zmäkčovadlá.

Kategória laminátových podláh BASIC 200 je najtenšia 7 mm hrubá podlaha s triedou záťaže AC3/23/31 a zárukou 12 rokov. Rozmer jednej lamely je 1285 x 194 mm. Hrany dosky sú ošetrené voči nasiakavosti a naboptnaniu. Je vhodná aj na podlahové kúrenie.

BASIC 400 má všetko čo aj BASIC 200 a navyše hrúbku 8 mm, triedu záťaže AC4/23/32 a bez problémov zvláda už aj mokré opätky a tvrdé topánky.

BASIC 600 má všetko čo aj BASIC 400 a navyše ponúka vačší formát so širokou lamelou 1285 x 243 mm alebo 2200 x 243 mm.

Niektoré modely v rade BASIC majú už aj 4V špáry a synchro štruktúru, čo znamená, že povrchová štruktúra podlahy je synchronizovaná s kresbou dreva a realisticky ju napodobňuje.

Klik je o 100% pevnejší ako pri podlahe Egger

Čo majú ale všetky podlahy PARADOR, tak to je pevný klik (Safe Lock Pro), ktorý je o 100% pevnejší, ako klik od značky Egger. Klik od Eggeru udrží 50kg a ak sa roztrhne, je treba vymeniť lamelu. Klik od značky PARADOR udrží 100-120kg a keď ho roztrhnete, druhý klik v poradí udrží 50-60kg. Ale pri technológii, ktorá zvládne záťaž až 120kg na jednom spoji, nie je dôvod aby sa klik roztrhol ani pod váhou ťažkého nábytku. Naši montážnici po pokládke podlahy PARADOR odchádzajú s pocitom dobre vykonanej práce, lebo keď ten klik sa raz zakusne, tak už nepustí. A každý montážnik vám povie, že najväčšie poškodenie podlahy hrozí práve v oblasti kliku. Vyberte si kvalitu. Vyberte si PARADOR.

Informujte sa o našej ponuke podláh na predajni BENEDOOR v Považskej Bystrici.

E-SHOP PRE PRODUKTY ZO SKLA

DVEREZOSKLA.SK

E-SHOP PRE VCHODOVÉ DVERE

LUGLASS.SK