Podlahy vo vzorkovej predajni BENEDOOR v Považskej Bystrici ponúkame v prevedení ako podlahy laminátové, vinylové, korkové, kompozitné a drevené nemeckých a rakúskych značiek Parador, Egger, Tilo, Krono alebo Wild Wood, vrátane podlahových líšt, rohovníkov, podložiek a prechodových líšt značky Arbiton.

V predajni máme vystavených viac ako 250 veľkých vzoriek od tých najlacnejších až po riešenia pre najnáročnejších. Odporúčame vyberať si podlahu osobne, nakoľko zobrazenie cez počítač výrazne skresľuje farebnosť a štruktúru podlahy. Dodanie podláh je štandardne do 3 pracovných dní priamo ku vám domov. Doprava je zdarma na adresu zákazníka. Zabezpečujeme aj profesionálnu montáž v regiónoch Trenčín a Žilina za cenu 5 EUR / m2.

Parador

Laminátové podlahy Parador

Parador laminátové podlahy majú podiel dreva takmer 100% a tak sa považujú za prírodný produkt. Pri výrobe laminátových podláh sa používajú výhradne zdraviu nezávadné materiály z overených zdrojov. S hrúbkou 7 až 9 mm poskytujú dostatočne vysokú stabilitu a sú tak vhodné aj do priestorov s vyššou záťažou. Laminát sa veľmi ľahko čistí a má minimálne nároky na údržbu. Laminát poskytuje obrovské množstvo vzorov, dekorov, formátov a povrchových štruktúr. Podlahové kúrenie nie je problém, tak ako aj pri ostatných podlahách od tohto nemeckého výrobcu.

Vinylové podlahy Parador

Parador vynilové podlahy sú správnym riešením pre zákazníkov náročných na kvalitu. Jednoduchá montáž vďaka klikaciemu systému poskytuje dobrú ochranu pred vlhkom. Pod vinyl nie je problém použiť ani podlahové kúrenie, tak ako pri všetkých ostatných podlahách Parador. Vinyl je materiál, ktorý sa vyrába z tvrdeného PVC. Tvrdené PVC sa skladá z niekoľkých na seba nalisovaných vrstiev, vďaka čomu je vinylová podlaha veľmi odolná, ľahko sa umýva a poslúži aj v priestoroch náročnejších na zaťaženie. Parador ponúka vysoko kvalitné autentické vynilové vzory, ktoré imitujú materiály ako drevo alebo kameň. Celá kolekcia je rozdelená do 3 častí: lepený vinyl, čistý vinyl a vinyl na HDF doske.

Kompozitné podlahy Parador Modular ONE

Parador Modular ONE sú novým objavom vo svete podláh. Vyberáte podlahu pre vaše bývanie a strácate sa v širokej ponuke laminátových, korkových, vinylových a drevených podláh? Nemecké kompozitné podlahy Parador Modular ONE sú novinkou od roku 2018 a za krátku dobu si získali veľkú popularitu. Sú vyrobené na prírodnej báze, čím zabezpečujú zdravé bývanie, majú vysokú triedu oderu a záťaže AC5/33, sú vhodné aj do verejných priestorov. Kompozitné materiály sú vodeodolné a tým pádom aj vhodné do vlhkých priestorov. Podlahy Modular ONE sú teplejšie ako vinyl, so štruktúrou dreva, majú už vstavanú korkovú podložku zabezpečujúcu tlmenie hluku a je možné ich použiť aj v kombinácii s podlahovým kúrením. Ideálna podlaha pre náročných.

Drevené podlahy Parador

Parador drevené podlahy sú zložené z troch vrstiev dreva. Drevené podlahy je možné nalepiť k podkladu a opakovane renovovať. Drevené podlahy Parador sú vyrobené z kvalitného dreva ako dub, buk, jaseň, javor, orech, smrekovec alebo čerešňa. Drevené podlahy sú vhodné na podlahové kúrenie, majú krásnu kresbu dreva, ich povrch je vhodne ošetrený olejom alebo lakom. Garancia pre domácnosti je 25 rokov. Spoj tvorí bezlepidlový zámkový klik systém.

Egger

Podlahy Egger sú výnimočné tým, že neobsahujú škodlivé zmäkčovadlá, PVC a jedovaté farbivá. Podlahy Egger sú vyrobené na báze dreva z certifikovaného PEFC dreva s nulovým obsahom PVC a sú 100 % recyklovateľné. Sú odporúčané pre alergikov a deti. Spoločnosť  Egger sa inšpirovala uzavretým kolobehom surovín prebiehajúcich v prírode za účelom výroby spôsobom šetrným k zdrojom materiálu. Tento cyklus začína už pri získavaním surovín s certifikátom PEFC: použitie výhradne dreva z lesov, ktoré sú preukázateľne a trvalo obhospodarované. Všetky podlahy Egger sú vhodné na podlahové kúrenie.

Laminátové podlahy Egger Pro

Egger Pro je kolekcia podláh, ktoré sú okrem trendového vzhľadu a robustnosti tiež odolné voči vplyvom slnečného svetla, čím  si zachovávajú svoju farebnú stálosť. Odolná laminátová podlaha Aqua+ navyše spája jednoduchú údržbu s pocitom domova a môže byť použitá aj do vlhkých priestorov. Laminátová podlaha s hrúbkou 7-10 mm je príjemná na dotyk,  odolná a trvanlivá. Garancia na kvalitu povrchu je zaručená na 13-20 rokov. Patentovaný UNI fit click systém nevyžaduje lepenie. Podlahy sú antistatické, čím zabraňujú pošmyknutiu a bezpečnosť pri chôdzi s V špárou alebo bez nej. Povrch laminátovej podlahy môže byť pórovitý alebo hladký. Trieda oderu/záťaže AC4/31, 32, 33  zabezpečí, že ani posúvanie a poťahovanie stoličiek, stolov, nábytku a podobne nezanechá ani po rokoch žiadne stopy.

Korkové podlahy Egger Pro Comfort

Egger Pro Comfort sú podlahy vyrobené z korku, ktorý sa získava postupným odrezávaním kôry dubu korkového. Všetky vlastnosti prírodného a obnoviteľného materiálu sa premietajú do kvality a charakteru podlahy Comfort. Korkové podlahy sú teplé (vďaka 40 miliónom termoizolačných korkových buniek), tiché (prvá alternatíva po drevenej podlahe, menej hluku, príjemná interiérová atmosféra), pohodlné (príjemný pocit na bosé nohy, jednoduchá údržba vďaka robustnej štruktúre) a nepotrebujú podložku (samostatná doska je dostatočne zateplená a výborne sa prispôsobuje podkladovému materiálu).

Kompozitné podlahy Egger Pro Design

Egger Pro Design sú podlahy vyrobené z kompozitného materiálu na báze dreva bez použitia PVC. Je odolná voči vode, UV žiareniu a mikroškrabancom. Zachováva si svoju farebnú stálosť za všetkých okolností. Je ideálna do priestorov s vyššou záťažou a to ako komerčných, tak aj obytných. Je obzvlášť odolná voči vode, čo znamená, že je vhodná aj do kúpelní, zimných záhrad alebo vlhkejších priestorov. Podlaha Egger Pro Design má hrúbku iba 5 mm a tak sa môže ľahko použiť aj pri rekonštrukcii bytov alebo domových priestorov. Je odporúčaná všade tam, kde sa vyžaduje aby podlaha bola pevná, odolná, rozmerovo stabilná a odolná voči vlhkosti. Je vhodná aj s použitím podlahového kúrenia.

Chcem kvalitnú podlahu, čo musím vedieť?

Finančný rozpočet na celú realizáciu aj s montážou. Orientačná cena novej podlahy sa dá jednoducho vypočítať vynásobením plochy podlahy a ceny podlahy za m2. Odporúčame pripočítať k ploche aj 5% rezervu podľa členitosti podlahy. K tejto sume treba pripočítať cenu parozábrany, podložky, obvodových líšt, rohovníkov vnútorných a vonkajších, spojovníkov a ukončení líšt.

Použitý materiál pri podlahe definuje jej vlastnosti. Podľa spôsobu realizácie je potrebné pripočítať aj cenu montáže podlahy prípadne demontáže starej podlahy a vyrovnania povrchu. Ceny podláh sa líšia podľa použitého materiálu a technických parametrov, ktoré sú uvedené v technickom liste každej podlahy. Montáže realizujeme v regiónoch Žilina a Trenčín.

Podlaha v praxi alebo benefity a negatíva podláh podľa materiálov. Pri výbere podlahy je potrebné zvážiť, ktorú vlastnosť podlahy požadujem a uprednostňujem. Pokiaľ som zástanca prírodných materiálov a chcem prežiť život v súlade s prírodou, bez alergénov, s možnosťou renovácie, vyberiem si 100% prírodný materiál, čiže drevenú podlahu. Pokiaľ však požadujem prírodný materiál, ktorý však musí odolať náročnejšiemu používaniu, potom do úvahy prichádza korková podlaha alebo ekologická laminátová podlaha bez PVC, zmäkčovadiel a synstetických materiálov, s dostatočnou triedou oderu a záťaže. Ak potrebujem, aby podlaha odolala vode a čo najlepšie viedla teplo vyberiem si vinylovú podlahu. Pokiaľ chcem skĺbiť z každého druhu materiálu tie najlepšie vlastnosti vyberám si kompozitnú podlahu, ktorá je vodeodolná, teplotne vodivá, tichá a zložená z prírodných materiálov imitujúcich drevo.

Výhody a nevýhody podláh podľa materiálu

Laminátové podlahy patria k tvrdým podlahám v rôznych hrúbkach od 7 mm do 12 mm. Laminátové podlahy sa najčastejšie ukladajú ako plávajúce podlahy s klikovým systémom. Pod laminátovú podlahu osádzame parozábranu a podložku vhodnú na podlahové kúrenie alebo bez podlahového kúrenia.

Výhody laminátovej podlahy

+  veľký výber dekorov a vzorov až po imitácie exotických drevín
+  jednoduchá montáž bez lepenia vďaka zámkovému mechanizmu
+  ľahká údržba
+  priaznivá cena
+  kvalitný tvrdý, pevný, stabilný povrch
+  ľahká demontáž
+  dostatočná vodeodolnosť podľa druhu impregnácie dosky
+  prírodný materiál
+  vhodné na podlahové kúrenie
+  dlhoročné záruky na povrch

Na čo si dať pozor

–  nemožnosť renovácie opotrebovaných plôch
–  obmedzené zvukovoizolačné vlastnosti
–  pocitovo relatívne studený povrch

Vinylové podlahy patria k mäkkým podlahám, sú vyrábané vo viacerých hrúbkach od 2 mm do 9,5 mm s možnosťou lepenia priamo na podklad alebo na samolepiacu podložku pod vinylové dielce alebo s klikovým systémom.

Výhody vinylovej podlahy

+  výborne tepelne vodivá
+  úplne vodeodolná
+  široká ponuka vzorov a farieb
+  výborné zvukovoizolačné vlastnosti
+  ľahká montáž
+  pocitovo príjemná mäkká a teplá
+  odolný a pružný materiál

Na čo si dať pozor

–  syntetický umelý materiál
–  citlivejší materiál na svetelné žiarenie
–  kategória mäkkých podlahových krytín

Kompozitné podlahy sú výborným riešením na zdravé bývanie s najlepšími vlastnosťami podlahy. Kompozitné jadro tvorí zmes prírodných materiálov a polymérov, ktoré dodávajú podlahe pevnosť a stabilitu. Kompozitné podlahy PARADOR majú navyše zabudovanú korkovú podložku na kvalitné zdravé bývanie.

+  sú výborne teplotne vodivé
+  prírodné materiály sú tvarovo stabilné
+  vysoká trieda oderu a záťaže
+  príjemne pocitovo teplé
+  výborne vodeodolné
+  cenovo priaznivé
+  ľahká údržba
+  vhodné na podlahové kúrenie
+  výborné zvukovoizolačné vlastnosti

Na čo si dať pozor

–  menší výber vzorov
–  montáž s profi náradím
–  vyššia hmotnosť balíkov

Korkové podlahy sú vyrobené z prírodných materiálov dreva a korku bez PVC a farbív, zmäkčovadiel alebo ftalátov. Vyrábajú sa v hrúbke 10 mm a sú vhodné do detských izieb a spální, pre alergikov a astmatikov.

+  prírodný materiál, korok z certifikovaných lesov
+  šetrné k životnému prostrediu, 100 % bez PVC, zmäkčovadiel alebo ftalátov
+  odolné a pružné
+  ľahká údržba
+  výrazná povrchová štruktúra
+  pocitovo príjemné, po celý rok možná chôdza na boso vďaka prirodzeným vlastnostiam korku
+  tiché vďaka hlukovej izolácii korkových vrstiev
+  ľahká montáž na klik i demontáž
+  nevyžadujú podložku
+  vhodné na podlahové kúrenie

Na čo si dať pozor

–  nižšia trieda oderu a záťaže v porovnaní s laminátovými podlahami
–  nemožnosť renovácie povrchu
–  menší výber dekorov
–  citlivejšia na vodu a vlhké prostredie

Drevené podlahy sú vyrobené zo 100% prírodného certifikovaného dreva. Najvhodnejšie drevené podlahy sú trojvrstvové, pričom vrchnú vrstvu  je možno brúsiť a renovovať. Oproti dreveným podlahám z masívu sú tvarovo stabilnejšie a pevnejšie. Ukladajú sa ako plávajúca podlaha s lepením alebo bez lepenia. Sú vhodné aj na podlahové kúrenie v hrúbke 12 až 14 mm.

Výhody drevenej  podlahy

+  veľký výber vzorov a druhov dreva, formátov a povrchovej úpravy
+  vo vyhotovení plávajúcej podlahy veľmi jednoduchá montáž
+  v porovnaní s masívnymi palubovkami sú cenovo výhodné
+  pocitovo mäkký, teplý, príjemný materiál
+  prírodný materiál
+  možnosť renovácie

Na čo si dať pozor

–  obmedzená zvuková izolácia v prípade plávajúcej podlahy
–  materiál náchylnejší na deformácie a poškriabanie
–  citlivejšia na vodu, vlhké a suché prostredie
–  citlivejšia na tvarovú stabilitu

Časté otázky o podlahách

Podlahy odporúčame vyberať podľa reálnych vzoriek, nakoľko každá podlaha má svoju farbu a štruktúru a preto je potrebné ich vidieť naživo pri prirodzenom osvetlení . Na predajni BENEDOOR v Považskej Bystrici máme pripravené veľké vzorky podláh a tiež odborné informácie k jednotlivým druhom podláh. Cenové ponuky pripravíme na mieru a doprava na adresu kuriérom je zdarma.

Záťažová trieda vás informuje, do ktorých priestorov je podlaha vhodná. Triedy záťaže sú pevne stanovené európskou normou EN13329 a sú rozdielne pre obytné a komerčné priestory.

OBYTNÉ PRIESTORY

  • trieda záťaže 21 vhodné pre obytné priestory s malým alebo občasným zaťažením ako napr. spálne, izby pre hostí, izby pre starších ľudí alebo pracovne.
  • trieda záťaže 22 vhodné pre obytné priestory s bežným používaním ako napr. obývacie izby, chodby, haly alebo jedálne.
  • trieda záťaže 23 vhodné pre obytné priestory s intenzívnym používaním ako napr. detské izby, schodiská, kuchyňe, chodby, haly alebo predsiene.

KOMERČNÉ PRIESTORY

  • trieda záťaže 31 vhodné pre komerčné priestory s malým alebo s občasným používaním ako napr. hotelové izby, kancelárie alebo konferenčné miestnosti.
  • trieda záťaže 32 vhodné pre komerčné priestory s trvalým používaním, bez prezutia a všade tam kde nesmú byť viditeľné poškodenia podlahy vplyvom nábytku ako napr. obývacie izby, chodby, haly alebo jedálne.
  • trieda záťaže 33 vhodné pre komerčné – verejné priestory s veľmi intenzívnym používaním, nesmú byť viditeľné poškodenia podlahy vplyvom nábytku a koliečkového nábytku ako napr. školské triedy, škôlky, obchodné domy, administratívne budovy, kancelárie alebo nemocnice.
  • trieda záťaže 34 vhodné pre veľmi namáhané komerčné – verejné priestory ako napr. školy, obchody, letiská, nemocnice, ordinácie, schodiská alebo haly.

PRIEMYSELNÉ PRIESTORY

  • trieda záťaže 41-43 vhodné pre ľahký priemysel – frekventované obchodné domy, frekventované schodiská, vstupné haly, ľahký priemysel alebo služby.

Odolnosť podlahy  je udávaná ako trieda oderu AC1, AC2, ktoré sú pevne stanovené európskou normou DIN EN 13329:2006

Trieda oderu:              AC1          AC2         AC3         AC4         AC5

IP-hodnota:                    >900       >1500       >2000      >4000      >6000

Trieda oderu sa stanovuje na základe testu, ktorý predstavuje upevnenie testovaného telesa do upínacieho zariadenia. Na teliesko sa priložia kolieska potiahnuté brúsnym papierom a vykonávajú otáčavý pohyb. Po každých 100 otáčkach je na testovanom teliesku kontrolovaný oder. Po každých 200 otáčkach sa mení brúsny papier na trecích kolieskach.

Začiatočný bod oderu IP-hodnota je bod, kedy je prvý krát jasne a viditeľne rozpoznateľné poškodenie povrchu. V praxi to teda znamená, že čím vyššia trieda oderu, tým je garantovaná dlhšia životnosť vašej podlahy a zvyčajne i dlhšia záruka na povrch podlahy. Trieda oderu/záťaže  zabezpečí, že napríklad posúvanie a poťahovanie stoličiek, stolov, nábytku, kolieskového nábytku, detských kolobežiek, kočiarikov, autíčok a podobne nezanechá na podlahe ani po rokoch žiadne stopy.

Správne zvolené veľkosti podlahových dosiek dokážu ovplyvniť dojem z miestnosti. Ak chceme zdôrazniť veľkorysé priestorové pomery, volíme radšej veľké rozmery. Malé miestnosti riešime pomocou stredných veľkostí. Použitím V špár zosilníme efekt zvoleného rozmeru.

Medium: 1291 x 135 mm, ideálne riešenie pre malé miestnosti
Classic: 1291 x 193 mm, vďaka vyváženým proporciám vhodné do každej miestnosti
Large: 1291 x 246 mm, podčiarkuje veľkorysý dojem miestnosti
Long: 2050 x 245 mm, vhodný rozmer laminátovej dosky pri otvorenom bývaní alebo pri dlhých a úzkych miestnostiach
Kingsize: 1291 x 327 mm, určené pre veľké priestory, kde vynikne krása vzoru vo vzhľade dreva, kameňa alebo kreatívneho motívu

Farebným odtieňom značne ovplyvníte atmosféru miestnosti. Tmavé farby posilňujú útulný charakter bytu a malé priestory pôsobia väčšie. Svetlé tóny prispievajú k tomu, aby miestnosti pôsobili priateľsky a živo. Najradšej by ste chceli oboje? So stredne svetlými odtieňmi dosiahnete dobrý kompromis. Výrazné povrchové štruktúry dodajú podlahe charakter, napriek tomu sa dajú jednoducho čistiť.

Omnipore – elegantné prirodzené póry v dreve
Natural Pore – autentická, dekoratívna kresba dreva
Deepskin – markantná štruktúra s hĺbkou
Matex – nepravidelný, surový charakter
Smoothtouch – prírodný a zamatový povrch

Spôsob zariaďovania interiéru vypovedá veľa o vlastnom štýle.

Pure Nature  – ak cítite potrebu zariaďovať svoj priestor elegantne a nadčasovo, siahnite po jemných teplých vzoroch a farbách na podlahe
Used Novelty –  kreatívny trend, ktorý naráža na ornamentálnu výzdobu, vyblednuté odtiene, živé a hravé farby
Modern Classic – klasické zariaďovanie novým spôsobom a novými farebnými konceptami
Light Living – tento trend je prepožičaný z veľkoplošnej architektúry a škandinávskeho dizajnu, prezentuje sa svetlými farbami a priateľskou atmosférou.

E-SHOP PRE PRODUKTY ZO SKLA

DVEREZOSKLA.SK

E-SHOP PRE VCHODOVÉ DVERE

LUGLASS.SK