SKLENENÉ INTERIÉROVÉ DVERE

Nazrite s nami do krásnych interiérov  a nechajte sa inšpirovať pri tvorbe vášho domova našimi realizáciami ....

SKLENENÉ INTERIÉROVÉ DVERE - AKÉ SI VYBRAŤ ?

Tvoriť domov je výnimočná a vzácna príležitosť, ktorá prichádza len niekoľkokrát v živote.

Vniesť pôvab a útulnosť do priestoru, ktorý bude naším spoločníkom možno dlhé roky si vyžaduje pozrieť zopár inšpirácií či už na webe alebo v lifestylových časopisoch, prečítať dobré blogy o bývaní, navštíviť inšpiratívne showrooomy, alebo sa jednoducho spoľahnúť na dobré rady od rodiny, priateľov,  dizajnérov, architektov, prípadne si vytvoriť vlastný jedinečný priestor podľa seba, ktorý sa páči nám a v mnohom sa nás podobá.

Priestor, ktorý si vytvoríme je potrebné chrániť a vytvoriť si v ňom dostatočné súkromie.

Je čas vybrať si tie správne dvere. Existuje ich však naozaj veľa.

Dvere interiérové, otočné, posuvné alebo kyvné. Dvere jednokrídlové, dvojkrídlové, so svetlíkmi bočnými, hornými. Dvere nepriehľadné, priesvitné, priehľadné, so zárubňou, bez zárubne, s uzamykaním. Dvere s kľučkou, s madlom, s mušľou. Dvere ľavé alebo pravé. Dvere drevené, fóliované, rámové, dyhované alebo dvere celosklenené s jedinečným dizajnom.

A práve celosklenené interiérové dvere Vám bližšie predstavíme.

 

SKLENENÉ OTOČNÉ DVERE

 

1        JEDNOKRÍDLOVÉ OTOČNÉ DVERE

Jednokrídlové otočné dvere spoľahlivo tesnia pred prachom, hlukom, prievanom. Sú dostupné v štandardných veľkostiach aj v rôznych atypických veľkostiach.

Sklenené otočné dvere GG - 118

Sklenené otočné dvere GG-180

Otočné dvere sa osádzajú do obložiek (zárubní) v ľubovoľných farebných prevedeniach. Zárubne môžu byť jednostranné (používané pri veľmi hrubých múroch) alebo obojstranné. Otočné sklenené dvere sú štandardne osadené na dvoch závesoch (pántoch) v rôznych dizajnových prevedeniach.

Otočné dvere tiež vyžadujú zámok, ktorý môže mať otvor na FAB kľúč, otvor s vlastným kľúčikom alebo WC gombík na uzamknutie dverí z vnútra izby. Otočné interiérové dvere otvárame a zatvárame kľučkou, ktorá sa pripevňuje na zámok dverí.

Sklenené otočné dvere GG - 119

Otočné dvere delíme na pravé alebo ľavé. Stojíme čelom k dverám tak, aby sa otvárali k nám. Osadené závesy vtedy vidíme na pravej alebo ľavej strane a podľa toho určíme či ide o dvere pravé alebo ľavé.

Dizajn sklenených otočných dverí je možné vytvoriť pieskovaním alebo digitálnou tlačou. Sklo môže byť použité číre, extra číre (bez zeleného odtieňa), sklo bronzové (dymové), šedé alebo matné satinované (mliečne sklo).

Sklenené otočné dvere do užších dverných otvorov riešime ako jednokrídlové dvere a do širších dverných otvorov ako dvojkrídlové.

2        DVOJKRÍDLOVÉ OTOČNÉ DVERE

vyžadujú zárubňu (obložku) v rôznych prevedeniach. Zárubňa môže byť obojstranná na obloženie dverného otvoru z vonkajšej aj z vnútornej strany. Pri veľmi hrubých múroch sa využíva jednostranná zárubňa, kde sa z druhej strany dverného otvoru dorába murárske vyspravenie múru.

Sklenené otočné dvojkrídlové dvere DGG - 46, pieskovanie na matnom skle

Dvojkrídlové otočné dvere sa skladajú z jedného aktívneho a jedného pasívneho dverného krídla. Obidve dverné krídla sú osadené na závesoch (pántoch), ktoré umožňujú otváranie dverí len do jednej strany. Aktívne krídlo slúži na otváranie a zatváranie dverí, obsahuje zámok a kľučku.Pasívne dverné krídlo sa zvyčajne kotví zhora a zdola zástrčami a tiež obsahuje protikus ku zámku v rovnakom dizajne.

Viac technických informácií o sklenených otočných dverách nájdete v našom blogu tu: Sklenené otočné dvere

SKLENENÉ KYVNÉ DVERE

 

1        JEDNOKRÍDLOVÉ KYVNÉ DVERE

nápadne sa podobajú na otočné dvere, s tým rozdielom, že sklenené krídlo dverí je možné otvárať dnu aj von. Hovoríme o 180° aretácii dverí okolo vlastnej osi. Sklenené kyvné dvere nevyžadujú obložkovú zárubňu, nakoľko kyvné závesy je možné ukotviť priamo do dverného otvoru. Sklenené kyvné dvere majú zvyčajne osadené madlá v rôznych veľkostiach a tvaroch. V niektorých prípadoch sa do zeme osádza aj samozatvárač dverí na automaticé pritiahnutie dverí do rovnej polohy. Kyvné sklenené dvere sa zvyčajne nedajú uzamykať.

Sklenené kyvné dvere GG-101

2        DVOJKRÍDLOVÉ KYVNÉ DVERE

Sklenené kyvné dvojkrídlové dvere DGG-30

je vhodné osadiť do širokých dverných otvorov, pokiaľ je v okolí dverí dostatočný priestor na ich otváranie dnu i von.

Sklenené dvojkrídlové kyvné dvere sa však dajú riešiť aj na zatváranie so zámkom, s protikusom ku zámku, hornou a dolnou zástrčou a kľučkou. Tiež nevyžadujú zárubňu.

Sklenené dvojkrídlové dvere kyvné so zámkom, vzor z GG-21

 

SKLENENÉ POSUVNÉ DVERE

 

1        JEDNOKRÍDLOVÉ POSUVNÉ DVERE

šetria priestor v okolí dverí a sú praktickým doplnkom bývania. Sklenené posuvné dvere je možné osadiť na stenu, do stropu, do dverného prekladu. Jedinečný dizajn posuvných sklenených dverí dokáže zmeniť atmosféru bývania a dodať priestoru krásny lesk a svetlo. Dôležité je vybrať si tiež kvalitný posuvný systém na pohodlnú a tichú manipuláciu so sklenenými dverami.

Jednokrídlové posuvné dvere GG - 242

 

2        DVOJKRÍDLOVÉ POSUVNÉ DVERE

vyberáme pri širokých dverných otvoroch, ak máme dostatočný priestor na odsunutie dverí z dverného otvoru. Pre ľahšiu a pohodlnejšiu manipuláciu s dverami vyberáme posuvný systém s obojstrannými tlmeniami a synchronizáciou posuvu.

Posuvný systém je možné osadiť do stropu, na stenu alebo do dverného prekladu. Posuvný systém môže byť navrhnutý ako jednokoľajový alebo viackoľajový.

Sklenené posuvné dvere, vzor GG-47 negatív

Viac technických informácii o sklenených posuvných dverách nájdete v našom blogu tu:

http://www.dverezoskla.sk/sk/smartblog/89/sklenene-posuvne-dvere.html

 

SKLENENÉ STENY

riešime v interiéroch, kde potrebujeme oddeliť priestor priečkou, ktorá má spĺňať požiadavku na prestup svetla s možnosťou bezbariérového pohybu. Sklenené steny je možné realizovať s jednokrídlovými alebo dvojkrídlovými dverami, ktoré môžu byť otočné, kyvné alebo posuvné. Sklenené steny pozostávajú aj zo svetlíkov horných, bočných alebo viacerých podľa Vašich predstáv.

Vyrábame aj pevné sklenené steny bez dverí v pevných hliníkových rámoch.

Dvere sú súčasťou našich domov, preto by sme im mali venovať zvýšenú pozornosť pri ich výbere, aby boli kvalitné,  funkčné, krásne a praktické dlhé roky.

Všetky produkty a ceny na našom eshope: http://www.dverezoskla.sk

Pozrite si aj naše ďalšie realizácie: Naše realizácie sklenených produktov

Požiadajte o cenovú ponuku na:  info@dverezoskla.sk

Presvedčte sa o kvalite našich výrobkov osobne v interiérovom štúdiu BENEDOOR v Považskej Bystrici, Centrum 1746/265 (budova BREL).

© Slavka Lednická