PARADOR, kompozitné podlahy Modular One

Skvelá kompozitná podlaha – odolná a prírodná

PARADOR - Modular ONE

Vyberáte podlahu pre vaše bývanie a strácate sa v širokej ponuke laminátových, korkových, vinylových a drevených podláh? Nemecké kompozitné podlahy Modular ONE sú novinkou roka 2018 a za krátku dobu si získali veľkú popularitu a preto ich privážame na slovenský trh. Vzorky podláh je možné vidieť v našom interiérovom štúdiu Benedoor v Považskej Bystrici. Zabezpečujeme aj zameranie a montáž.

Predstavujeme vám kompozitné podlahy PARADOR, Modular ONE, ktoré spĺňajú väčšinu požiadaviek na kvalitnú podlahu:

 • sú vyrobené na prírodnej báze, čím zabezpečujú zdravé bývanie
 • majú vysokú triedu oderu a záťaže AC5/33, sú vhodné aj do verejných priestorov

Technické informácie o triedach oderu a záťaže:

 • sú vodeodolné, sú vhodné do vlhkých priestorov
 • podlahy Modular One sú teplejšie ako vinyl, so štruktúrou dreva
 • nepotrebujú podložku, majú vstavanú korkovú podložku zabezpečujúcu tlmenie hluku
 • sú vhodné na podlahové kúrenie

Zloženie podlahy Modular ONE:

hrúbka podlahy 8 mm so 4V špárou

rozmer lamely: 2200 x 235 x 8 (mm) alebo 1285 x 194 x 8 (mm)

 1. Vysokokvalitný polypropylénový povrch, ktorý je odolný vysokým teplotám (160–170 °C), trieda B1/DIN. Polypropylén (PP) je termoplastický polymér s vysokou pevnosťou, húževnatosťou a odolnosťou.
 2. Jadro podlahy je špeciálne upravená hustá pevná nosná doska s vysokou hustotou prírodných vlákien a ochranou proti vlhkosti v tmavej farbe
 3. Kvalitný klik Safe-Lock PRO zaručuje rýchlu montáž a vysokú stabilitu spoja (kliku,   zámku), ktorý je dimenzovaný až na 100 kg záťaž
 4.  Korková vrstva tlmí hluk, čím sa dosahuje lepšia priestorová akustika

Túžba zákazníkov a odborných technikov po produkte, ktorý by spĺňal požiadavku odolnosti, stálofarebnosti a vodeodolnosti a bol vyrobený na prírodnej báze a za prijateľnú cenu. Takýto želaný produkt sa podarilo vytvoriť spoločnosti PARADOR v podobe kompozitných podláh Modular ONE.

 • Podlaha Modular ONE je vysoko vodeodolná

Výraznou výhodou podláh je vhodnosť do vlhkých priestorov. Vodeodolnosť Modular ONE je dokonca vyššia ako je bežné u prírodných kompozitných podláh. Je to docielené špeciálnou nosnou doskou s vodeodolnou úpravou, povrchom s trvanlivou polypropylénovou vrstvou (odolnou vysokým teplotám (160 – 170°C), trieda B1/DIN) a zo spodnej strany protihlukovou korkovou podložkou. Podlaha je svojim zložením vyladená tak, aby zvládla vlhké prostredie a bez obáv ju môžete inštalovať do kuchyne, kúpeľne, haly alebo chodby. Táto výhoda je obzvlášť vzácna, keďže sa jedná o prírodnú podlahu.

 • Podlaha Modular ONE má vysokú triedu oderu a záťaže

Okrem vybavenie domov a bytov ich vlastnosti využívame aj v náročných verejných priestoroch s veľmi intenzívnym používaním (školy, materské školy, obchodné domy, administratívne budovy, kancelárie, nemocnice). Keďže podlaha má vysokú triedu oderu a záťaže AC5/33 jej garancia kvality pre domácnosti je doživotná

 • Podlaha Modular ONE má vstavanú protihlukovú korkovú podložku

Korok je prírodný materiál, ktorý sa získava odlupovaním kôry stromu a má viacero výhod. Je tvarovo stabilný, pružný, odolný deformáciám a antialergický.  Korok príjemne odpruží každý krok a šetrí celý pohybový aparát. Je tichý pohlcuje hlučnosť, tlmí nárazy a zlepšuje priestorovú akustiku. Odoláva baktériám, neprepúšťa kvapaliny, je odolný proti plesniam,  škodcom a tiež nepriťahuje prach. Korok je výnimočný prírodný a protialergický materiál. Navyše k podlahe už nebudete potrebovať ďalšiu podložku, čím ušetríte financie. Stačí umiestniť na rovný podklad len parozábranu a môžete pokladať.

 • Podlahu Modular ONE je možné položiť bez prechodových prvkov do 240 m2

Túto výhodu ocenia hlavne tí, ktorí majú otvorený väčší priestor (kuchyňa spojená  s obývačkou) a chcú zachovať plynulosť pokládky bez prechodových prvkov. Podlaha má patentovaný praktický klik Safe-Lock PRO na záťaž až 100 kg. Inštaláciu podlahy zvládne jedna osoba. Modular ONE je možné položiť aj v zimných záhradách, keďže sú odolné slnečnému žiareniu. Podklad nemusí byť dokonalo rovný ako sa vyžaduje pri celovinylových podlahách. Podlahy Modular ONE vykryjú aj menšie nerovnosti vďaka svojej hrúbke 8 mm a pevnému Safe-Lock PRO zámkovému kliku. Podlaha je vhodná na podlahové kúrenie.

 • Podlaha Modular ONE je pocitovo teplá a príjemná na dotyk pripomínajúci drevo

Mnoho zákazníkov uprednostňuje vinylové podlahy pred laminátovými, nakoľko vinyl výborne vedie teplo. Podlahy Modular One sú však najteplejšie zo spomínaných druhov podláh vďaka čomu si môžete na boso vychutnať pocitovo príjemne teplú podlahu. Príjemnou vlastnosťou, ktorú oceníte, je štruktúrovaný povrch podlahy, vďaka ktorému podlaha na dotyk pripomína originálnu drevenú podlahu.

 • Podlaha Modular ONE zaručuje zdravý životný štýl

Podlahy PARADOR Modular ONE sú vyrobené z prírodných materiálov nízkoemisným procesom s antistatickými a antibakteriálnymi účinkami, čoho dôkazom je aj odolná prírodná podlaha Modular ONE, ktorá  v súvislosti s emisiami v interiéri spadá do triedy A+. PARADOR si v ohľade ekológie drží výbornú povesť. Modular ONE sú prírodné podlahy a pochádzajú z trvalo udržateľného hospodárstva. Disponujú významnými certifikátmi Blauer Angel, PEFC a ďalšie. PARADOR dáva veľký dôraz na ekologicky udržateľnú rovnováhu. Zaujímavosťou je aj to, že značka PARADOR sa zúčastňuje  projektu „Vysádzanie planéty“ s cieľom ukončiť klimatickú krízu.

 • Podlaha Modular ONE má priaznivú cenu

Cena sa aktuálne pohybuje  na úrovni vinylových podláh ale s vyššou kvalitou produktu.

© Slavka LEDNICKÁ
Technický list MODULAR ONE

Zatiaľ žiadne komentáre.

Pridať komentár

You must be Logged in to post a comment.